Річний звіт

Педагогічний колектив школи в минулому 2016-2017 навчальному році працював над вирішенням такої проблеми як:

-науково-методичне забезпечення і діяльнісного підходів в умовах оновленого змісту освіти;

-удосконалення роботи з обдарованими дітьми;

-забезпечення наступності в навчально-виховній роботі з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку;

-співпраця школи і батьків як необхідна умова розвитку дитини

Вирішуючи цю проблему, педколектив працював над такими завданнями:

-виконання законів України «Про освіту». «Про загальну середню освіту», «Національної доктрини розвитку освіти»,  національної програми «Діти України», «Освітні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх закладів України», інших державних та галузевих документів, які входять до законодавчої бази освітньої діяльності навчально-виховного комплексу.

Велась робота щодо втілення в життя «Положення про навчально-виховний комплекс-загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад».

Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту.

Робота над проблемною темою та вирішення завдань, які були поставлені на 2016-2017 навчальний рік, проводились через всі методичні структури школи. На засіданнях педагогічних рад та методичних рад розглядались такі питання:

1.Урок у системі особистісно-орієнтованого навчання.

2.Проектні технології на уроках біології та хімії.

3.Нетрадиційні форми проведення уроків та ін.

Робота над вивченням цих питань була чітко спланована, був задіяний весь педагогічний колектив. Підсумками роботи кожного вчителя над методичною проблемною темою стали звіти та матеріали практичного використання під час підготовки та проведення уроків.

Весь навчально-виховний процес був чітко спланований за такими параметрами:

1.Річний план роботи школи.

2.Розклад уроків, завірений санепідемстанцією.

3.Графік чергування вчителів школи.

4.Графік здійснення внутрішкільного контролю.

5.План профспілкової організації.

Методична робота в школі у 2016-2017 н.р. проводилась відповідно до її структури, згідно з рекомендаціями щодо організації й проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти, схвалених листом Міністерства освіти і науки України та  річним планом школи.

Навчально-виховний процес було зорієнтовано на здібності, схильності, розвиток в учнів та педагогів потреби в самовдосконаленні й самоосвіті.

Методичною роботою в школі було передбачено реалізацію її основних завдань на 2017-2018 навчальний рік:

-підвищення педагогічної майстерності, методичного і наукового рівня вчителя, забезпечення рівня кваліфікації педагогічних кадрів, необхідного для успішного розвитку школи;

-впровадження різноманітних форм та методів активізації пізнавальної діяльності школярів;

-вивчення і впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій, методик, перспективного педагогічного досвіду;

-забезпечення рівня кваліфікації педагогічних кадрів, необхідний для успішного розвитку школи.

Розвязання проблем та завдань школи, затверджених педагогічним колективом на навчальний рік, дало такі результати. Учні школи у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад посіли 8 призових  місць в порівнянні з минулим роком -3, а позаминулим - 1.

Протягом року систематично здійснювався моніторинг якості навчальних досягнень учнів. За підсумками 2016-2017 н.р. із 89 учнів 1-9 класів:

-1-4 класів-вербально оцінені;

- 89 учнів переведено до наступного класу;

- 9 учнів випущено зі школи;

- 14 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення в навчанні»;

- закінчили навчальний рік на високому і достатньому рівнях – 47  учні, що складає 53 %  від загальної кількості;

- з них 16 учнів на високому рівні (18%)