Методичне об'єднання

У  методичній роботі з педагогічними працівниками використовувалися як традиційні так і нетрадиційні форми і методи. Серед традиційних колективних форм перевага надається роботі методичних об’єднань. У школі працює 4 методичні об’єднання: вчителів природничо-математичного циклу (керівник Свистун Н.В.), вчителів початкових класів (керівник Косінська Т.Ф.), суспільно-гуманітарного циклу(керівник Шкатуляк Г.Ф.) і класних керівників (Потельніцька М.Я.).  На засіданнях методичних комісій вчителі вивчали основні положення нормативних і директивних документів про освіту, планували та аналізували свою роботу, ділились досвідом, розглядали форми організації самостійної роботи учнів на уроках і в позаурочний час, методи роботи щодо ліквідації прогалин у знаннях, уміннях та навичках учнів, методику організації та проведення сучасного уроку, готувалися до методичних заходів. Велика увага приділялася практичній роботі:

моделюванню конспектів уроків, захисту моделі, розробці системи самостійних завдань для розвитку творчих здібностей учнів відповідно до програми, визначалися оптимальні психолого-педагогічні умови співпраці на уроках.

Найбільш результативно працювали методичне об’єднання вчителів початкових класів (керівник Косінська Т.Ф.).  На своїх засіданнях вони розглядали такі питання як: «Організація навчально-виховного процесу в школі», «Національно-патріотичне виховання, «Формування мотивації до навчання», «Психологічне благополуччя першокласників». Працюючи в умовах впровадження нового Державного стандарту, який передбачає наступність із дошкільним періодом дитинства, вчителі початкових класів часто відвідували заняття в ДНЗ. Керуючись новим стандартом, педагоги вчать дітей використовувати набуті знання та вміння на практиці, отримувати інформацію з різних джерел, а також застосовувати її для індивідуального розвитку  і самовдосконалення.

Вчителі природничо-математичного циклу (керівник Свистун Н.В)  звертали більше увагу на адаптацію учнів 5-го класу до нових умов навчання, велись моніторинги щодо навчальних досягнень учнів.

Треба визнати, що шкільні методичні комісії в цьому році досягли добрих результатів, але є ще деякі недоліки в роботі , які заважають повністю реалізувати творчий потенціал вчителів для вирішення головної проблеми школи. Тому необхідно:

-активізувати творчу активність педагогів: запровадження в життя кращих надбань власного досвіду через створення авторських програми, друкування власних методичних розробок, участі в заходах району, в районних виставках-ярмарках, в різноманітних конкурсах;

-активніше застосовувати можливості сучасних технологій, які впливають на результативність, якість навчальної діяльності учня;

-активізувати використання електронних засобів навчання.